عملیات حرارتی فولاد از مجموعه های فرآیند صنعتی، و در ساخت و همینطور جوشکاری و باقی عملیات دارای تغییر جزئی در وضعیت دمایی می شود. در چنین شرایطی لازم است تمامی قطعات و تعلقات لازم توسط کوره صنعتی یا سایر فعالیت ها تنش زدایی شود.

برای تغییر قطعات به نموداری برای تسلط به میزان حرارت مورد استفاده و نحوه تغییر پیدا کردن آن بر مبنای زمان است. از خاصیت ها و فواید آن در بیشتر عملیات قطعات فلزی و صنعتی، و دوام آن در برابر سایر فعالیت ها و امکان ترک برداری کمتر نسبت به باقی قطعات عنوان کرد. عملیات حرارتی فولاد بیشتر در متالورژی  و همه صنایع فولاد، صنعتی و در صنایع آن به کار برده می‌شود. در عملیات مورد نظر معمولاً از گرمایش یا حتی سرمادهی تا دمای مدنظرشان، و برای رسیدن به خاصیت های مثل سخت کاری و نرم کردن آن ماده استفاده می‌شود. تمامی قسمت های عملیات حرارتی فولاد شامل این موارد می‌شود: مثل بازپخت، سختکاری، برگشت، نرمال سازی و…

okdcjnw9ity4hb9th958ty958ut95j 300x200 عملیات حرارتی فولاد از مجموعه های فرآیند صنعتی، و در ساخت و همینطور جوشکاری و باقی عملیات دارای تغییر جزئی در وضعیت دمایی می شود. در چنین شرایطی لازم است تمامی قطعات و تعلقات لازم توسط کوره صنعتی یا سایر فعالیت ها تنش زدایی شود.

ساخت کوره عملیات حرارتی

کوره‌های صنعتی فقط برای ذوب کردن فلز به کار نمی‌روند. هدف از ساخت کوره صنعتی در بعضی از مصارف این است که تا حد مشخص شده ای به فلز گرما داده می شود و پس از تغییر حالت آن از شکل جامد، فرآیندهای دیگری روی آن اجرا می شود و بعد به دمای اولیه بازمی گردد. یکی از بهترین کاربردهای ساخت کوره صنعتی برای عملیات حرارتی بیشتر شدن مقاومت و محکم تر شدن فلز تولیدی است. این عملیات حرارتی هم با روش‌های زیادی انجام ‌می شود از جمله کربن‌دهی، نرمالیزاسیون، آنیل کامل و…

پیشنهادی:  لپ تاپ استوک یا همان لپ تاپ‌های دست دوم

خدمات عملیات حرارتی در مصنوعات فلزی سنگین

ممکن است برای شما هم این سوال پیش بیاید که ما فضا و موقعیت درستی برای خرید و یا انجام عملیات حرارتی فولاد نداریم. در مصنوعات فلزی سنگین تمام کارهای عملیات حرارتی انجام می شود. از ساخت کوره صنعتی گرفته تا عملیات حرارتی آلومینیوم و عملیات آنیل کردن.

عوامل مهم برای قیمت کوره صنعتی

نکته مهمی که در ساخت کوره صنعتی باید به آن توجه داشته باشید این است که در زمان مقایسه قیمت ها، فقط نباید به قیمت کوره صنعتی دقت داشته باشید. بلکه باید به عواملی مثل: کیفیت کالای مورد نظر، ظرفیت‌، و تکنولوژی ساخت آن، و مهمتر از همه چیز خدمات پس از فروش آن هم دقت داشته باشید. برای همین باید محصول خود را از شرکتی معتبر و با شهرت خوب خریداری کنید که در تمام مراحل تولید و مواجه با مشکلات اتفاقی در حین کاربری هم بتواند از شما پشتیبانی کند. در دسترس بودن قطعات و لوازم جانبی نیز از عامل مهم در انتخاب مارک و فروشنده‌های مختلف کوره‌های صنعتی است.

wrlcjnj39tu9853ut54yu549yu59uy 300x200 عملیات حرارتی فولاد از مجموعه های فرآیند صنعتی، و در ساخت و همینطور جوشکاری و باقی عملیات دارای تغییر جزئی در وضعیت دمایی می شود. در چنین شرایطی لازم است تمامی قطعات و تعلقات لازم توسط کوره صنعتی یا سایر فعالیت ها تنش زدایی شود.

کوره صنعتی چیست؟

کوره‌های صنعتی یکی از عوامل ریخته‌گری است. به صورت کلی، هر دستگاه کوره که برای دماهایی بالاتر از 1600 درجه و با حجم کل بالای 16 لیتر طراحی شده باشد کوره صنعتی است و بیشتر برای تولید مواد ذوب شده مورد استفاده است.

پیشنهادی:  شال و روسری در فصل بهار

انواع کوره‌ صنعتی

کوره‌های صنعتی را بسته به تکنولوژی ساخت و روش حرارت‌دهی به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌کنند که به صورت خلاصه به هر یک از آنها اشاره خواهیم کرد:

کوره صنعتی بوته‌ای

یکی از ساده ترین اشکال کوره‌ صنعتی نمونه بوته‌ای آن است. این کوره دقیقا یک محفظه محکم دارد از جنس مواد نسوز که فلز یا هر مواد دیگری با حرارت بالا در آن ذوب می شود. این نوع کوره‌ها معمولاً ارزان‌ تر هستند و بازده حرارتی به نسبت پایینی دارند. از طرفی دیگر کار با این کوره نیز بسیار راحت تر است و به آسانی و در کمترین تایم قابل انجام است. یکی از نقاط ضعف این کوره این است که دما در نقاط مختلف آن یکسان نیست.

evk3 5y09u450yu45pyj4p5yj45poyk 300x200 عملیات حرارتی فولاد از مجموعه های فرآیند صنعتی، و در ساخت و همینطور جوشکاری و باقی عملیات دارای تغییر جزئی در وضعیت دمایی می شود. در چنین شرایطی لازم است تمامی قطعات و تعلقات لازم توسط کوره صنعتی یا سایر فعالیت ها تنش زدایی شود.

کوره صنعتی مقاومتی

در ساخت کوره صنعتی و از نوع مقاومتی برای تامین کردن حرارت بیشتر کوره، به جای به کار بردن سوخت‌هایی مثل نفت و…، از الکتریسیته برای گرما و آتش استفاده می کنند. به این صورت که جریان برقی که از المنت‌های حرارتی عبور می‌کند، گرما را تولید و همینطور دمای کوره را بالاترمی‌برد. اما با توجه به سرعت کم و همچنین هزینه های بالای انرژی، همه کوره‌های مقاومتی برای ذوب کردن فلزات مورد استفاده نیستند و فقط می توانند گزینه خوبی برای نگه داشتن ماده مذاب در خط تولید باشند.

پیشنهادی:  حرفِ حساب در قاب تصویر

کوره صنعتی القایی

فناوری کوره القایی کمی پیچیده‌ است. حرارت در این کوره‌ها از طریق تغییر جهت میدان مغناطیسی مثل مایکرو ویو ایجاد می‌شود. زمان تغییر جهت میدان مغناطیسی، مولکول‌های فلز به حرکت در می آیند و همین اتفاق موجب بیشتر شدن دمای فلز و در نهایت ذوب آن می شود. کوره های القایی باعث حرکت مواد مذاب می‌شود و  به همین دلیل در مواردی حتما باید آلیاژهای متفاوت به مواد مذاب اضافه و ترکیب به دست آمده کاملا یکدست شود، از این نوع کوره ها استفاده خواهد شد. البته باید توجه داشته باشید که ترکیب مواد مذاب به این صورت ممکن است مشکلاتی هم داشته باشد، برای همین کوره القایی لازمه داشتن تجربه بیشتر و مهارت کافی است.

برای بیشتر شدن بازده از هرکدام این کوره ها در زمان  انتخاب و ساخت کوره صنعتی، نکات مهمی را باید مورد توجه قرار دهید:

ظرفیت مورد نیاز برای ذوب فلزات

بررسی حداکثر منابع مالی برای خرید یا ساخت کوره

نوع فلزاتی که در کوره ذوب می شوند

منبع: سایت heatmfs.com

مطلب پیشنهادی

آهنگ پس زمینه – دانلود آهنگ پس زمینه بی کلام برای کلیپ

دانلود آهنگ بی کلام برای کلیپ : آهنگ یا آهنگ بیکلام، قطعه‌ای از آهنگ است …